Rok szkolny

2014/2015

 

     Dzieci mają już za sobą pierwszy miesiąc w przedszkolu. Dla niektórych to pierwszy kontakt z przedszkolem, z grupą rówieśniczą, nauczycielką, zasadami  i regułami postępowania  w nowym miejscu. Dla innych to kolejny rok w grupie przedszkolnej. Są one już jednak starsze, wiedzą i potrafią więcej i wszystkie przygotowują się  ( choć niekoniecznie jeszcze świadomie) do tego by niebawem przekroczyć progi szkolne i podjąć  wyzwania małego ucznia.                                                                

 Życie w grupie przedszkolnej to wielka frajda , wspólne przygody i …wielkie wyzwania ! To radość wspólnych zabaw i prac, radość dzielenia z drugim, małym człowiekiem przeżyć. To także  liczne sytuacje w których dziecko musi nauczyć się  godzić z tym, że  poza nim są inni, że  nie zawsze można robić to na co się ma ochotę , że niejeden raz trzeba się  „dostosować” i że  czasem …  można dostać klockiem po głowie. Takie właśnie sytuacje są dla dziecka okazją by dojrzewało  emocjonalnie i społecznie, by uczyło się skutecznego komunikowania z otoczeniem, współdziałania i solidarności, umiejętności wyrażania siebie, życzliwości, wybaczania  i radości życia z innymi…                                                                                         

Uczymy je w przedszkolu tego co najważniejsze, chcemy je mądrze wspierać, wykorzystując naturalną ciekawość  świata i różnorodne zdolności. Chcemy  by rozwijały swoją niepowtarzalną  osobowość,  swoje uzdolnienia, by stawiały czoło życiu i wygrywały!   Organizujemy różnorodne zajęcia, spotkania z  ciekawymi ludźmi, konkursy, przedstawienia teatralne , wycieczki . Pracujemy zgodnie z Nową Podstawą Programową.  Dzieci uczęszczają na zajęcia  codziennie w godzinach od 8.00 do 13.00. Dwa razy w tygodniu mają zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i religii.  Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu – w tym roku ogromnym  zainteresowaniem cieszy się nowopowstały plac zabaw , gdzie dzieci mają możliwość rozwoju i doskonalenia sprawności fizycznej w formie wesołych zabaw.

                                                    Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia galerii naszych zdjęć.    

 

 

Oddział Przedszkolny 2013/2014

 

Opis: http://www.fitnessclub-relaks.pl/wp-content/uploads/2012/10/klubowe-przedszkole-radom-fitness-spa.jpg                                                                                                          Minął już jakiś czas od rozpoczęcia roku szkolnego. Dzieci poznały  siebie nawzajem, nową salę, budynek szkoły oraz zerówkowe zwyczaje. Pięcio- i sześciolatki bardzo szybko zaklimatyzowały się w nowym otoczeniu. Możemy śmiało powiedzieć, że "pierwsze koty za płoty" .

    Do naszego oddziału uczęszcza w tym roku 17 dzieci. Są to:

Bernal Weronika – 5 lat                                     Bęben Igor  - 5 lat

Bęben Kamil - 6 lat                                             Bracha Magdalena – 5 lat

Chwistek Kornel – 6 lat                                      Ciszczoń Mateusz – 6 lat

Dziedzic Mateusz – 6 lat                                     Garncarz Aniela -5 lat

Kosowski Krystian- 6lat                                      Kruczek Gabriela – 5 lat

Niemiec Julita – 5 lat                                          Niemiec Bartłomiej- 5lat

Przybyła Fabian- 5  lat                                        Przybyła Nikola-  - 5 lat

Szarek Jakub – 6 lat                                            Wadas Aleksander – 5 lat

Zbylut Marcin – 5 lat

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 13.00. W tym czasie realizujemy wszelkie zagadnienia związane z nową podstawa programową.

Podczas  zajęć dydaktycznych prowadzonych  w formie zabawy dzieci :
-uczą dzieci samodzielności i współdziałania w grupie
-wzbogacają wiedzę o otaczającym świecie
-rozwijają umiejętność logicznego myślenia
-wzbogacają słownictwo dzieci
-rozwijają zainteresowania
-rozbudzają wrażliwość na sztukę
uczą kreatywności

Ponadto  dzieci biorą udział w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego oraz z religii, a także różnego rodzaju uroczystościach, teatrzykach, występach jakie mają miejsce na  terenie szkoły.                                                   

 

                                                           Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Oddział Przedszkolny 2012/2013

                                                                                                                                                „ Jeżeli chcemy coś zmienić w naszym dziecku,
                                                                                                                                                    należy się temu dobrze przyjrzeć i zastanowić
                                                                                                                                                      czy to nie coś, co warto zmienić w nas samych”
                                                                                                                                                                                               (Carl Jung)

 

                                                                           

 

 

 

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.   Niektórzy  przekroczyli progi przedszkola po raz kolejny, inni po raz pierwszy. Wszyscy jednak z ta samą niepewnością i drżeniem serduszka przybyli

tu po wakacjach. Myślę tu nie tylko o dzieciach, ale również o rodzicach, którzy niejednokrotnie  zadają sobie pytanie „ czy ich pociecha nie jest za mała i czy da sobie sama rade?”. Nie trudno zrozumieć te obawy, gdyż jak wiemy, każde dziecko jest inne.

Przede wszystkim należy pamiętać  o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o tym, że dziecko by dawało sobie rade w życiu musi być zaradne, a by nauczyło się zaradności musi być samodzielne.

 Przebywając w domu pod opieką rodziców, czy dziadków  wyręczane jest często z wielu czynności z jakimi w przedszkolu poradzić sobie musi.

Pozwolenie dziecku na samodzielność i na odkrywanie nowych doznań to bardzo duży potencjał do startu w dalsze szkolne życie. 

Warto więc pamiętać, że przedszkole to doskonałe miejsce na trening samodzielności, bo maluch, patrząc na kolegów i koleżanki, chce ich naśladować.Jeśli więc chcemy, aby dziecko wyrosło na człowieka kreatywnego powinno jak najszybciej puścić "spódnice mamy". Musi więc spróbować swoich sił w pokonywaniu przeszkód, jakich nie szczędzą mu sytuacje  życia codziennego.

W tym roku do naszego oddziału przedszkolnego uczęszcza 12 dzieci w wieku 4-6 lat.

Nie jest nas dużo, ale taka mała liczba dzieci pozwala poznać każde dziecko i każdego rodzica. Dzieci traktowane są w sposób indywidualny, podmiotowy, nie ma anonimowości czy  braku zainteresowania jego potrzebami, oczekiwaniami. Wszyscy wspólnie z rodzicami współpracujemy dla dobra dziecka. 

Dzieci uczą się zgodnie z nową podstawą programową. Poznajemy więc otaczający nas świat głównie poprzez zabawę. Pracujemy z książeczkami wydawnictwa WSiP  „ Razem w przedszkolu”, tworząc warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie "gotowości szkolnej".

Oprócz codziennych zajęć trwających od 8.00 do 13.00 dzieci mają raz w tygodniu zajęcia dodatkowe z języka angielskiego i dwa razy w tygodniu religię.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i śledzenia jej przez cały rok.

                                                                                                                                                                            

                                                                                                                                                                                                        Opracowała  Beata Kozioł

 

                                                                                                                   Galeria naszych zdjęć

 

 

Oddział Przedszkolny 2011/2012

                             "Wszystkiego, co naprawdę warto  wiedzieć

                                                   nauczyłem się w przedszkolu"

                                                                                                             Robert Fulghum - filozof.

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

 

Przedszkole to miejsce gdzie dziecko spędza swoje dzieciństwo. Czasem jest to rok, czasem dwa,  niemniej jednak  to pewien etap życia, który zostawia po sobie jakieś wspomnienia i  pierwsze efekty zdobywania wiedzy.

Od września tego roku  obowiązkiem przedszkolnym zostały objęte dzieci 5-letnie.  Niejeden z rodziców zastanawiał się czy to dobrze? Po co młody człowiek ma chodzić do przedszkola, skoro może razem z mamą, tatą, babcią czy ciocią zostać w domu i   tam uczyć się i rozwijać wśród rodzeństwa i innych domowników.  Oto kilka powodów dla których warto naszą pociechę zapisać do przedszkola:

Po pierwsze przedszkole  uczy samodzielności. Nawet, jeśli nasz skarb potrafi się ubrać i zjeść, w przedszkolu będzie nadal utrwalał te umiejętności.  Dzięki różnym czynnościom będzie badał zachowania innych i na tej podstawie wykształcał w sobie samodzielność i odpowiedzialność za samego siebie Widząc samodzielność rówieśników , którzy sprawnie ubierają skarpety lub wkładają i sznurują obuwie, dziecko będzie dążyło do tego by im dorównać.

Po drugie przedszkole pokazuje, jak funkcjonować w grupie. To tutaj malec spotyka wiele koleżanek i kolegów. Nikt z nas nie ma wpływu na to, z kim będzie w grupie. Każdy rodzic może mieć jednak pewność, że jego maluch pozna zarówno osoby miłe, z którymi nawiąże pierwsze przyjaźnie, jak i takie, z którymi będzie toczyć boje o kredki, czy zabawki. Każde z tych doświadczeń jest dla dziecka bardzo cenne. Przedszkole uczy zasad rządzących grupą jako całością i daje możliwość nabycia umiejętności współpracy z innymi. Dzięki temu przedszkolak zaczyna rozpoznawać zachowania rówieśników i uczy się reagować na sytuacje, z którymi musi się zmierzyć najpierw w przedszkolu, a później w dalszym swoim życiu.

Po trzecie przedszkole uczy posłuszeństwa. Dzieci szybko przyzwyczajają się do wygody i są mistrzami w przekraczaniu granic cierpliwości rodziców. W przedszkolu muszą się  nauczyć, że czasem trzeba się podporządkować innym. Przedszkolak wie, że musi  słuchać opiekunki i robić to co inni a nie to na co ma akurat ochotę. I tak, jak w domu krzykiem lub płaczem wymusiłby na mamie to, czego chce, tak w  przedszkolu musi być posłuszny i grzecznie wykonywać polecenia wychowawczyni.

Po czwarte przedszkole uczy współpracy  Dziecko, które nie ma rodzeństwa i często z powodu braku czasu rodziców musi spędzać czas na samotnej zabawie, nie ma możliwości nauczenia się współdziałania. Zabawa z rówieśnikami i wspólne wykonywanie zadań jest dla małego człowieka istotnym elementem rozwoju. Przedszkole stwarza doskonałe warunki do kształtowania w sobie umiejętności współpracy z innymi, uczy tolerancji i otwiera na świat. Ponadto dziecko w grupie staje się skłonne do kompromisów i potrafi dzielić się z innymi tak, aby obie strony odnosiły korzyści.

Po piąte przedszkole uczy dzieci nawiązywania kontaktów.  Nie trudno zauważyć, iż jednym dzieciom przychodzi to z łatwością, dla innych odezwanie się do rówieśnika jest problemem nie do pokonania. Do tej pory  wyręczała  je mama, która pomagała przełamać pierwsze lody. W przedszkolu natomiast dziecko musi poradzić sobie samo. Uczy się zwalczania wstydliwości i pokonywania nieśmiałości, by zdobyć sympatię koleżanek i kolegów. Jest to umiejętność niezwykle cenna, gdyż na każdym z późniejszych etapów życia w społeczeństwie dziecko – już jako dorosły człowiek - będzie musiało samo nawiązywać kontakty w szkole, w pracy lub wśród znajomych. Jeśli nie nauczy się tego na samym początku swojej życiowej drogi, będzie mu  trudniej nabyć umiejętności nawiązywania kontaktów w dorosłym życiu.

  Po szóste  przedszkole uczy odpowiedzialności . Dziecko w przedszkolu wie, że musi pilnować zabawek, jeśli jest dyżurnym, gdyż po skończonej zabawie trzeba je wszystkie pozbierać i odłożyć na miejsce.  Wie że musi pilnować swoich przyborów do rysowania i odkładać na swoją półeczkę. W ten sposób wykształca w sobie umiejętność dbania o siebie i przedmioty, którymi w danym momencie się opiekuje. W domu często odpowiedzialność spoczywa na rodzicach lub dziadkach. W przedszkolu maluch  sam kształtuje i utrwala w sobie zdolność bycia odpowiedzialnym.

 I co najważniejsze po siódme: przedszkole stymuluje wszechstronny rozwój dziecka. Chociaż chcemy, by nasz skarb poznawał szeroko pojętą kulturę i sztukę, nie zawsze jesteśmy w stanie mu to zapewnić. W przedszkolu dzieci nie tylko czytają i ćwiczą pamięć poprzez zapamiętywanie wierszyków i piosenek. Uczestniczą w zajęciach plastycznych, śpiewają, występują w teatrzykach. Zajęcia te sprzyjają odkrywaniu zdolności twórczych dziecka i pomagają w rozwijaniu indywidualnych zainteresowań. Przedszkole zapewnia warunki
do zdobywania nowych umiejętności i systematycznego pogłębiania wiedzy, gdyż umożliwia poznawanie świata przez samodzielne eksperymentowanie i badanie otoczenia.

Jak więc widzimy dziecko, które chodzi do przedszkola, ma więcej możliwości. Te możliwości daje mu zarówno grupa rówieśników jak i zajęcia i zabawy które organizuje wychowawczyni.

W naszym oddziale przedszkolnym dzieci uczą się i rozwijają w oparciu  o program Iwony Brody „ Od przedszkolaka do pierwszaka”. Jest on aktualny i w pełni odpowiadający przepisom MEN, oraz zgodny z obowiązującą podstawą programową. Ukierunkowany jest na wielostronny rozwój dziecka, zgodnie z jego wiekiem i możliwościami rozwojowymi.

W trosce o prawidłowy rozwój psycho - ruchowy staramy  się  dzielić  czas zajęć według zaleceń podstawy programowej, a więc dzieci spędzają go na zabawach dowolnych, zajęciach dydaktycznych realizowanych według w/w programu, zajęciach i zabawach na świeżym powietrzu o ile pogoda nam na to pozwala, a także na nauce czynności  przydatnych w codziennym życiu tj. samoobsługa czy kultura osobista.

Od września ubiegłego roku w szkole mamy do dyspozycji  wspaniale wyposażoną z programu „ Radosna szkoła” salę zabaw w której dzieci spędzają dużo czasu. Dzięki niej dzieci  mogą się bawić, uczyć i harmonijnie rozwijać. Dzieci nie tylko oddają się tutaj beztroskiej zabawie, ale też ćwiczą sprawność fizyczną podczas ćwiczeń gimnastycznych, umysł podczas gier edukacyjnych, oraz sprawność manualną pisząc i rysując na tablicy magnetycznej czy nawlekając koraliki.

Dzieci mają również dwa razy w tygodniu religię z panią katechetką – Zofią Bęben, a także jeden raz w tygodniu zajęcia z języka angielskiego z panią -  Joanną  Żołną.

                   

Do oddziału uczęszcza w tym roku  13 dzieci. Są to:

Bąk Szymon – lat 6

Bernal Dominik – lat 6

Król Marlena – lat 6

Szarek Maciej – lat 6

 

Bąk Emila – lat 5

Niemiec Martyna – lat 5

Orlof Żaneta – lat 5

Poręba Karolina – lat 5

Słota Natalia – lat 5

Wójcik Mateusz – lat 5

Zając Amelia – lat 5

 

Bąk Jakub – 3 lata

Niemiec Julitka – 3 lata                                                                                                                                                                             Opracowała Beata Kozioł

 

                                                

                                         Wycieczka do kina 3D do Tuchowa na bajkę pt „ Król Lew

                                              

                                                       Zabawy dowolne dzieci

 

                                      

                                                                                                                                                                      Zajęcia dydaktyczne „ Owoce krajowe i egzotyczne”

 

                                        

                                                                                                    Zajęcia dydaktyczne „ Owoce krajowe i egzotyczne”

 

                                          

                        

                                                  

                                      działalność własna  - Amelka Z.

               

                                                                

                                                                              zabawy dowolne  - Szymon B. i Dominik B.- zabawy konstrukcyjne

 

                                                          

 

Odział Przedszkolny rok szkolny 2010/2011

 

W naszej szkole prowadzony jest oddział przedszkolny nazywany niegdyś „zerówką” a dziś Rocznym Przygotowaniem Przedszkolnym.

       W bieżącym roku szkolnym uczęszcza do niego 6 dzieci w tym 5 sześciolatków i 1 pięciolatek – są to sami chłopcy. Zdjęcie poniżej ilustruje naszą grupę wraz z wychowawcą, którym jest pani Beata Kozioł.

 

                                                                   

 

 

 Zajęcia odbywają się codziennie od godziny 8.00 do godz.13.

Chłopcy chętnie co rano zjawiają się w sali i z niecierpliwością czekają na to co przyniesie im kolejny dzień i czego nowego będą mogli się nauczyć podczas pięciogodzinnego pobytu w placówce.

      Najważniejszym celem naszej wspólnej współpracy jest  nauczyć się  przede wszystkim wzajemnej zabawy, zrozumienia i uśmiechu bo  dzięki temu każdy z nas czuje się tutaj dobrze, miło  i bezpiecznie.

      Sala w której spędzamy czas jest wyposażona w różnego rodzaju zabawki i pomocne środki dydaktyczne. Niestety ze względów finansowych jakimi dysponuje szkoła nie jest to bogato urozmaicony asortyment o jakim marzą dzieci i jaki dawałby im większe możliwości rozwojowe i poznawcze. Niemniej jednak kilka wspaniałych zabawek, kolorowe dekoracje i masa pomysłów jakimi dysponują dzieci przyczynia się do tego, iż uwielbiają one  tu przebywać i spędzać czas. A spędzamy go naprawdę ciekawie i owocnie.

 

                                  

 

 

    W obecnym roku szkolnym, wszelkie  zajęcia  prowadzone są  według programu Jolanty Andrzejewskiej i Jolanty Wieruckiej „Razem w przedszkolu”. Wszystkie dzieci uczą się z podręczników „ Razem w przedszkolu pięciolatka”. W trosce o prawidłowy rozwój psycho - ruchowy staramy  się  dzielić  czas zajęć według zaleceń podstawy programowej, a więc dzieci spędzają go na zabawach dowolnych, zajęciach dydaktycznych realizowanych według w/w programu, zajęciach i zabawach na świeżym powietrzu o ile pogoda nam na to pozwala, a także na nauce czynności  przydatnych w codziennym życiu tj. samoobsługa czy kultura osobista.

Od września w szkole mamy do dyspozycji  wspaniale wyposażoną z programu „ Radosna szkoła” salę zabaw w której spędzamy dużo czasu. Dzięki niej dzieci  mogą się bawić, uczyć i harmonijnie rozwijać. Chłopcy nie tylko oddają się tutaj beztroskiej zabawie, ale też ćwiczą sprawność fizyczną podczas ćwiczeń gimnastycznych, umysł podczas gier edukacyjnych, oraz sprawność manualną pisząc i rysując na tablicy magnetycznej czy nawlekając koraliki.

 

 

                            

 

                            

 

 

            

Dzieci mają również dwa razy w tygodniu religię z panią katechetką – Zofią Bęben, a także jeden raz w tygodniu zajęcia z języka angielskiego z panią -  Joanną  Żołną.

           

 

       Ponadto jako grupka najmłodsza w szkole, staramy się  brać udział we wszelkich uroczystościach i imprezach w niej organizowanych. W ciągu dwóch miesięcy uczęszczania do szkoły udało nam się już;

·        bawić się na wspólnym z klasami I – III Święcie Pieczonego Ziemniaka,

 

·      pojechać na wycieczkę do Muzeum Lalek w Pilźnie

                 

                            

           

·        spotkać się z Ochotniczą Strażą Pożarną z Szerzyn, która nie tylko zaprezentowała nam wóz strażacki, ale również pokazała jak ewakuować się ze szkoły i jak udzielać pierwszej pomocy.

                       

         

·        brać udział w uroczystości poświęconej Patronowi Szkoły - Janowi Pawłowi II

                   

       

Mamy nadzieję że przed nami jeszcze wiele pięknych chwil, udanych imprez szkolnych i wycieczek o których z chęcią napiszemy.

 

Na koniec pragnę zachęcić wszystkie dzieci pięcioletnie do uczęszczania do naszego oddziału i podam kilka powodów dla których warto zapisać dziecko do przedszkola.

A więc:

 - dziecko uczy się samodzielności, nawiązywania kontaktów z innymi zarówno dziećmi jak i dorosłymi

 -  uczy się funkcjonowania w grupie, radzenia sobie z różnorodnymi sytuacjami,

 - uwrażliwia dziecko na "inność", uczy tolerancji.  

 - uczy podejmować wyzwania, próbowania własnych sił w różnorakich przedsięwzięciach

 -  kształtuje u dzieci cały szereg umiejętności samoobsługowych: jedzenia, ubierania się, wiązania butów itp.

 - daje szansę na takie działania (na przykład plastyczne) na które  rodzice nie zawsze pozwalają  w domu.
 - kształtuje całą gamę umiejętności szkolnych oraz z dziedziny plastyki, muzyki, tańca, teatru.
Pamiętajmy!

Dziecko musi działać, doświadczać, odnosić sukcesy i  porażki bo wtedy kształtuje się jego charakter.

 

                                                                                                                                                                                                       Opracowała Beata Kozioł

 

                                                          

                                                                                                                            Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć

 

 

 

Odział Przedszkolny  rok szkolny 2009/2010

  W naszej szkole prowadzony jest oddział przedszkolny nazywany niegdyś „zerówką” a dziś Rocznym Przygotowaniem Przedszkolnym.

       W bieżącym roku szkolnym uczęszcza do niego 14 dzieci w tym 10 sześciolatków i 4 pięciolatków.  Większa część grupy stanowią dziewczynki, których
jest aż 10. Zdjęcia poniżej ilustrują naszą grupę wraz z wychowawcą, którym aktualnie jest pani Beata Kozioł.

                                    

                                 ( niestety z powodu nieobecności zdjęcie nie przedstawia wszystkich dzieci )

Zajęcia odbywają się od godziny 8.00 do godz.13.00.

Dzieci bardzo chętnie co dzień rano zjawiają się w sali i z niecierpliwością czekają na to co przyniesie im kolejny dzień i czego nowego będą mogły się nauczyć podczas pięciogodzinnego pobytu w placówce.

      Najważniejszym celem naszej wspólnej współpracy jest  nauczyć się  przede wszystkim wzajemnej zabawy, zrozumienia i uśmiechu bo  dzięki temu każdy z nas czuje się tutaj dobrze, miło  i bezpiecznie.

      Sala w której spędzamy czas jest wyposażona w różnego rodzaju zabawki i pomocne środki dydaktyczne. Niestety ze względów finansowych jakimi dysponuje szkoła nie jest to bogato urozmaicony asortyment o jakim marzą dzieci i jaki dawałby im większe możliwości rozwojowe i poznawcze. Niemniej jednak kilka wspaniałych zabawek, kolorowe dekoracje i masa pomysłów jakimi dysponują dzieci przyczynia się do tego, iż uwielbiają one  tu przebywać i spędzać czas.
A spędzamy go naprawdę ciekawie i owocnie.

      W obecnym roku szkolnym, po wejściu nowej reformy programowej wszelkie  zajęcia  prowadzone są  według programu Jolanty Andrzejewskiej i Jolanty Wieruckiej „Razem w przedszkolu”. Wszystkie dzieci uczą się z podręczników „ Razem w przedszkolu pięciolatka”. W trosce o prawidłowy rozwój
psycho - ruchowy staramy  się  dzielić  czas zajęć według zaleceń podstawy programowej, a więc dzieci spędzają go na zabawach dowolnych, zajęciach dydaktycznych realizowanych według w/w programu, zajęciach i
zabawach na świeżym powietrzu o ile pogoda nam na to pozwala, a także na nauce czynności  przydatnych
w codziennym życiu tj. samoobsługa czy kultura osobista.

 

                                                      

 

 

 Dzieci maja również dwa razy w tygodniu religię z panią katechetką – Zofią Bęben, a także jeden raz w tygodniu zajęcia z języka angielskiego
z panią -  Marią Bunar.

 

       Ponadto jako grupka najmłodsza w szkole, staramy się  brać udział we wszelkich uroczystościach i imprezach w niej organizowanych. W tym roku udało nam się już;

 

·        bawić się na wspólnym z klasami I – III Święcie Pieczonego Ziemniaka,

·        brać udział w uroczystości z Okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Patrona Szkoły Jana Pawła II,

·        śmiać się do łez z cyrku, który odwiedził naszą szkołę,

                                    

·        podtrzymać tradycję łamania się opłatkiem z najbliższymi, na wspólnej z rodzicami wigilii przedszkolnej, oraz przypomnieć istotę Narodzenia Pańskiego wystawiając dla nich  Jasełka Bożonarodzeniowe,

                                 

·        tańczyć i szaleć na zabawie choinkowej,

·        wyrazić wdzięczność i szacunek naszym Babciom i Dziadkom, śpiewając piosenki i recytując wiersze.

 

                              

 

       

  Wspomnienia z tych imprez długo pozostaną jeszcze z nami, a my planujemy już szereg innych atrakcji na nowe półrocze, aby po ukończeniu oddziału przedszkolnego móc jeszcze długo o nim pamiętać.

      Właśnie szykujemy się na wyjazd do JDK na koncert chopinowski by w roku tego Wielkiego Kompozytora uczcić jego  ogromny talent muzyczny
oraz w skupieniu posłuchać  na żywo muzyki poważnej, która dla niejednego z nas pozostaje  do tej pory czymś  nieznanym lub znanym tylko z mediów.

      Wkrótce potem również w JDK obejrzymy spektakl teatralny pt. „Pchła Szachrajka” wystawiony przez Śląski Teatr Lalki i Aktora „ ATENEUM”  - Kraków. Będzie to nasze pierwsze zetknięcie się ze sztuką teatralną.

      Ponadto planujemy wziąć udział w akademii z okazji Dnia Mamy by naszym najbliższym w świecie osobom wyrazić miłość i wdzięczność za ich trud wychowania.

      Na zakończenie roku szkolnego bardzo chcemy pojechać  na wspaniała całodniową wycieczkę, która będzie dla nas wielkim wyzwaniem a także lekcja samodzielności i dojrzałości i mamy nadzieję, że to marzenie nam się spełni.

    Zachęcamy wszystkie dzieci pięcioletnie do uczęszczania do naszego oddziału. Mamy nadzieję, że  w przyszłym roku będzie ich o wiele więcej i na  to
czekamy z niecierpliwością.

 

                                                                                                                                                                                                       Opracowała Beata Kozioł

 

                                                          

                                                                                Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdjęć